מה?

מתמטיקה!

מתמטיקה היא מילה שהפחידה הרבה תלמידים ועוד תפחיד מיליונים אחרים אם אנחנו לא נעשה סטופ לתופעה המכוערת הזאת. קשה לדעת מעין נוצר המצב הזה, מדוע שמקצוע שנלמד בבית הספר עם מקצועות רבים אחרים זכה וזוכה לדימוי כזה. בניתוח העובדות אנחנו מוצאים שהתופעה באה מהעבר הרחוק של מקצועות שנלמדו ולומדו מאנשים לא מתאימים. האמת היא שלנושאים שבמתמטיקה שפה קשה, וצריכים ללמוד אותה איך שלומדים שפה זרה כמו אנגלית, או איטלקית. ובכל זאת, חייבים למצוא פתרון לתעלומה הזאת כדי להבטיח דור חדש שלא מפחד מהמקצועה. לכן אנו מבקשים לנתח את המקצוע הזה ולברר את הסיבות שגרמו להקניית דימוי כזה. 
ראשית כל חייבים לדעת שלימוד המתמטיקה אינו עשוי להוסיף עוד נטבח להשכלה שלנו, אלה להוות כלי לפתח את השכל שלנו. כי בלי התרגול שנעשה בחומר המוח שלנו היה נשאר חסר יכולת חשביתית. עצם הביצוע של הטרת בעיות גיאומטריות ואלגבריות (חשבון שבו אותיות החליפו את המספרים) המוח שלנו נעשה גמיש יותר לעבוד עם "יצורים" כמו מספרים, או אותיות. 
הנקודה השנייה היא עצם העובדה שבמתמטיקה אנו מקבלים את התוצאה מיד, דבר שמגביר את הבטחון העצמי של הלומד ומחזק את התחושה שלו להצלחה קרובה לגבי השלב הבא.